Akademik: Kam zmizel kruh?

Autor: Pavlína Vítková
Datum

Kam zmizel kruh? Tak tuto otázku jsem si tento týden musela položit při své návštěvě Akademiku. Jak už jste asi pochopili, zavítala jsem totiž na kruhový trénink.


„Fajn, tentokrát už se k tomu přeci jen musím odhodlat,“ honí se mi hlavou asi hodinu před začátkem lekce. Nechce se mi, bojím se, ale nakonec se přeci jen překonávám a vyrážím do tělocvičny na Václavkách. Ihned po příchodu si po vzoru ostatních beru powerball a cosi připomínající podložku. Nutno dodat, že opravdu „opotřebenou“ (těžko popsat slovy, to se musí vidět).

ta

Ale co už, vybavení přeci v Akademiku nemůžu očekávat špičkové, že? Dle instrukcí naší lektorky si ještě beru z krabice jakousi cvičební gumičku a doufám, že to tak nějak všechno dobře dopadne. Prvotní rozcvička mi pak dává naději, že bych mohla vše ve zdraví přežít. Od tohoto okamžiku však jde všechno z kopce.

Mé představy o pojmu „kruhový trénink“ jsou patrně mylné. Očekávám jednotlivá stanoviště rozprostřená kolem tělocvičny, na kterých se postupně budeme střídat. Realita je však zcela jiná. Ve třiceti pěti vteřinových intervalech prostě měníme jednotlivé cviky. Žádný efekt „kruhu“ se neděje. Co se ale jednotlivých intervalů týče… panečku! Něco tak šíleného jsem snad v Akademiku ještě nezažila. Konkurovat by mohla snad jen tabata.

Dřepy s výskokem, planky, přitahování nohou s onou podivnou gumou, kliky, sedy-lehy, jumping-jacks a mnoho dalšího. Popravdě, už si na vše ani nevzpomínám. Trénink je tak vyčerpávající, že z toho mám trochu okno. Abych to shrnula – čtyři série velmi intenzivních cviků, mezi jednotlivými sadami jen minimální pauzičky a posílení snad všech svalů těla. Ještě teď nevím, jak jsem vlastně došla zpět na svůj pokoj na Generálkách. Pokud ale máte fyzičku a dobrý svalový základ, určitě se nemáte čeho bát. Lekce je pestrá a o zábavu tak není nouze.


Štítky:

, , , , , ,