Akademik: Funkční trénink, seznamte se!

Autor: Pavlína Vítková
Datum

Tento týden se opravdu vydařil. Nejen že jsem musela udělat nehezké množství práce a úkolů do školy, ale z nevysvětlitelných důvodů jsem se rozhodla, že se zničím i po fyzické stránce. A protože mi nestačilo, že jsem minulý týden kromě dance aerobiku šla i na hrůzu nahánějící tabatu, doplnila jsem v úterý své sportovní zážitky i o funkční trénink.


Hned první bojový úkol mě tentokrát čeká už při vstupu, v šatnách se totiž nakumulovalo nepopsatelné množství nadšeného a vysportovaného studentstva. A tak se s pocitem shnilé brambory tlačím do tělocvičny a běžím rovnou do kumbálu pro karimatku… Co když na mě žádná nezbude, že?

Následně s hrdostí ukořisťuju podložku a mám radost, jako bych vyhrála jackpot. Přeci jen si dnes zacvičím! Následně však zjišťuji, že ještě nemám ani zdaleka vyhráno. Následuje úkol s názvem „najdi na zemi volné, dostatečně velké místo pro umístění karimatky“. S podivem se mi však i toto po chvíli daří, a tak už se mentálně připravuji na samotné cvičení.

20170228_165532_edited

Počáteční rozcvička není ničím moc překvapivá, vše mě bolí už po předešlé tabatě. Musím tedy přiznat, že nejsem schopná identifikovat, co a proč mě vlastně bodá a píchá. Doufám tedy, že mi tuto maličkost prominete.

Následují velmi intenzivní sestavy opakujících se cviků, které mají za úkol zejména napodobit běžné pohyby z každodenního života, práce a podobně. Dalo by se sice spekulovat, zda jsou dřepy, kliky, sedy-lehy a planky rutinním úkonem… ale dejme tomu. Všechna tato opakování jsou pak prokládána neustálým joggingem na místě, nezastavujeme tak ani na chviličku. „Vydrž, vydrž! Nevzdávej to! Už jen párkrát,“ zaznívá z úst lektorky Evy Kubalové. Co naplat, stejně ke konci už jen dýchavičně ležím a nevěřícně zírám. A to má být, prosím pěkně, cvičení vhodné po úrazech či rehabilitaci…

Tip na závěr: Funkční trénink je vhodný na souhrnné procvičení všech svalových skupin, v případě Akademiku se navíc pracuje pouze s váhou vlastního těla. A ačkoli může (i z mých předchozích strachem a hrůzou zavánějících řádků) působit jen jako mega-hardcore-brutal-panebože-pročjsemsemlezla-aťužjekonec lekce, jedná se o rozmanitý zážitek, díky kterému si můžete rozvíjet sílu, pružnost, vytrvalost i rozsah pohybu. O spalování kalorií už snad ani nemusím psát.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay


Štítky:

, , , , , ,