Akademik: Drum fit aneb Když vám ukradnou buben

Autor: Pavlína Vítková
Datum

Po týdenní odmlce je tu opět čas na malou exkurzi do programu Akademiku. A jelikož jsem minulý týden kvůli nemoci nic nenapsala, rozhodnutí bylo protentokrát vcelku snadné – vynahradit si to něčím „extra“. A abych nechodila kolem horké kaše a zbytečně nenapínala – Drum fit. Tadááá.


Už samotný název je pro mě poněkud matoucí. Jak se dá asi spojit drum (čili buben) s fit (tedy cvičením)? Tahle otázka mě natolik zajímala, že jsem se zkrátka na hodinu musela vypravit a přijít tomu na kloub. K mému velkému překvapení to nedopadlo nejhůř.

drum fit

Po příchodu do tělocvičny si po vzoru ostatních beru karimatku a paličky. Nefalšované bubenické paličky. Nemáte halucinace. Opravdu v článku o cvičení mluvíme o bicích. A ač mi to přijde jako menší znásilňování hudebního nástroje, dokonce s nimi opravdu i začínám cvičit. Na úvod startujeme unožováním dopředu a dozadu, přičemž bubnujeme před a za tělem. Následuje ukročování do stran a běh na místě. V rychlém sledu pokračujeme s jumping jacks, „cupitáním“ a dřepem. A to všechno v doprovodu mlácení o sebe těmi nebohými paličkami.

Uznávám, tak podivné kardio jsem ještě nezažila. Ale opravdu to není úplný nesmysl. Po chvilce jsem udýchaná, propocená a začínám intenzivně pociťovat kdejaký sval. Pak ale na chvíli odkládáme naši nezvyklou rekvizitu a vyměňujeme jí za „gumičku“ (tedy takovou tu podivnou věc z teleshoppingu a pořadů o cvičení). A s tou teprve zažívám opravdová muka. Natahujeme a přitahujeme ruce za tělem i před hrudníkem. Ačkoli vám to nemusí znít nijak drasticky, já toho mám po chvíli dost a bolí mě snad všechny části horních končetin.

Finální část pak tvoří cviky na podložce. I zde se ale do dění dostávají paličky. Používáme je třeba při sedech-lezích, jako oporu při zanožování nebo je jen v leže za tělem předáváme z ruky do ruky. Krom těchto netradičních úkonů ale přichází řada i na klasické záležitosti typu kliky či planky. Ve zkratce se tedy jedná o velmi pestrý trénink s celou škálou originálních pohybů a sestav. Pokud chcete vyzkoušet něco nového a neokoukaného, rozhodně na drum fit vyrazte.


Štítky:

, , , , ,