Akademik: Dance Aerobik aneb Co bylo populární před zumbou

Autor: Pavlína Vítková
Datum

Další týden = další výzva. A protože jsem tentokrát byla velmi odvážná, zašla jsem na lekci dance aerobiku. Mé vzpomínky z dětství, kdy jsem občas na aerobik chodila s mámou, mi dodávaly kuráž. No, musím ale říct, že Olga Šípková ze mě už asi nebude.


Po příchodu do tělocvičny tentokrát trochu panikařím, skoro nikdo tu totiž není. Hodina ale začíná, a tak na další obavy není vůbec čas. Menší rozcvička na začátku a už se dějí divy. No prostě to je fofr.

V průběhu cvičení přichází další lidé, což mě trochu uklidňuje… I tak bych jich ale uvítala více. Co naplat, snažím se aspoň schovat za sloup. Po pár minutách totiž zjišťuji, že to nebude taková brnkačka, jakou si pamatuji z počátku milénia. Lektorka sice zařazuje řadu klasických prvků, taneční kroky v kombinaci s až překvapivou rychlostí mi však dělají značné obtíže.

V průběhu se k sestavě navíc přidávají další a další sekvence, motám se a klopýtám asi jako pan prezident při své dnes již legendární viróze. Jediným kladem je aspoň to, že základní pokyny alespoň jakž takž chápu. Provedení už raději nekomentuji. March, cross, knee, grapevine, kick, mambo, pivot, chacha, side to side a véčko, to všechno se děje rychlostí blesku, za doprovodu energické disco hudby a prapodivných beatů.

1342281183546_2649591

Na druhou stranu ale musím uznat, že ostatní to zvládají tak nějak lehce a bez jakýchkoli viditelných problémů. Pokud se tedy cítíte býti zkušeným aerobikářem (a ne, nevím, zda tohle slovo vůbec existuje), rozhodně si tuhle zkušenost nenechte ujít. Já osobně ale zůstanu raději u zumby, která je vlastně takovým nástupcem, dnes už trochu retro, aerobiku.  Řekněme si totiž, že jeho zlaté éře už přeci jen asi odzvonilo.

Zdroje obrázků: Pixabay, Someecards


Štítky:

, , , , , ,